Baśń o carze Sałtanie - warsztaty plastyczne dla dzieci
15.01.2018 asystent 323

Serdecznie zapraszamy dzieci od 7. roku życia do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach plastycznych z cyklu "Ferie w Muzeum". Temat najbliższych zajęć to "Baśń o carze Sałtanie. Spotkanie z kulturą Rosji". Warsztaty potrwają od 19. do 23. lutego w godzinach od 10:00 do 13:00.

Na zajęciach dzieci dowiedzą się wiele ciekawych rzeczy o kulturze i zwyczajach panujących u naszego wschodniego sąsiada. Poznają przyrodę, a zwłaszcza faunę Rosji, a także wysłuchają baśń autorstwa Aleksandra Siergiejewicza Puszkina - „Bajka o carze Sałtanie, jego synu sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej księżniczce Łabędzicy”.
Podczas warsztatów uczestnicy wyrzeźbią z gliny matrioszki i zwierzęta rosyjskie, z papieru-mache wykonają jajka Fabergé i żar-ptaka, a z tektury złożą kokosznik. Ponadto wykonają baletnice albo kozaka z drutu, spróbują namalować ikony, wytną wycinanki z motywami ludowych haftów rosyjskich oraz namalują ilustracje do wcześniej odczytanej bajki.

Zapisy pod nr. tel. 507 699 688. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp bezpłatny.