Pastwisko wyobraźni 13. warsztaty edukacji muzealnej
23.01.2018 asystent 686

Dnia 22 stycznia w naszym Muzeum odbyły się warsztaty edukacji muzealnej "Pastwisko wyobraźni". Była to już 13. edycja spotkań organizowanych w różnych muzeach naszego województwa.
Celem spotkania była wymiana doświadczeń między muzealnikami, a nauczycielami oraz opiekunami osób niepełnosprawnych ruchowo, intelektualnie i osób z problemami emocjonalnymi. Spróbowaliśmy wypracować wspólne modele wystaw lub wydarzeń muzealnych ciekawych i stymulujących osoby o różnych specjalnych potrzebach. Jednocześnie była to okazja do dowiedzenia się czego oba środowiska - muzealnicy i pedagodzy oczekują od siebie nawzajem w kontekście pracy z osobami niepełnosprawnymi w przestrzeni muzealnej.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wystawą sensoryczną "Dotyk", wysłuchali również trzech wystąpień, a na końcu spotkania wraz z pracownikami naszego Muzeum udali się na zwiedzanie Nakła szlakiem historycznym "Nakło Miasto Trzech Kultur".

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejną edycję warsztatów 9 kwietnia 2018 roku w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.