Wykład "Problematyka ochrony nazw miejscowych"
06.03.2018 asystent 632

14. marca 2018 r. o godzinie 16:30 w muzeum odbędzie się wykład dr. Artura Trapszyca z Muzeum Etnograficznego w Toruniu - "Problematyka ochrony nazw miejscowych (historycznych i zwyczajowych)". Spotkanie będzie również okazją dla mieszkańców do podzielenia się wspomnieniami o miejscach z charakterystycznymi nazwami w Nakle i okolicy np. Fyszra, Majdyny, Rudki, Katarynka, Łazienki, Księża Łąka itd.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu jest koordynatorem działań na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego w województwie Kujawsko-Pomorskim. Jednym z przejawów tego dziedzictwa są nazwy miejscowe: ulic, placów, osiedli, budynków (głównie w miastach), ale też zwyczajowe nazwy parków, kompleksów leśnych, części (dzielnic) wsi, pól, wzgórz, cieków wodnych itp.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu.