Wernisaż wystawy "Nakło w PRL-u"
03.06.2018 asystent 597
Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy "Nakło w PRL-u", który odbędzie się 9-ego czerwca 2018 roku o godz. 20:00 podczas tegorocznej edycji "Nocy muzeów" zorganizowanej w naszym muzeum.

Poprzez zorganizowanie tej wystawy chcemy pokazać jak żyło się w naszym mieście w poprzednim ustroju. Wielu z nas jeszcze doskonale pamięta ten okres i nie koniecznie wspomina go pozytywnie. Jakkolwiek trudne były to czasy my na tej wystawie chcemy przede wszystkim pokazać codzienne życie Nakielan. Na piętrze naszego muzeum powstaje rekonstrukcja mieszkania z różnymi pomieszczeniami w tym: z kuchnią z lat 50, kuchnią z lat 70, łazienką, pokojem dziecięcym i salonem. Nie zabraknie także wnętrza sklepu, części poświęconej szkolnictwu, harcerstwu, wypoczynkowi, turystyce, a także zakładom pracy i Solidarności. Uzupełnieniem tej wystawy będzie kolekcja szkła i ceramiki z naszych zbiorów. Są to wyroby polskie powstające od lat 50 do 90 XX wieku. Wszystkie są doskonałym przykładem polskiej myśli projektowej i polskiego designu.

Wystawa szczególnie będzie atrakcyjna dl młodszych odbiorców, którzy o PRL-u słyszeli wyłącznie z przekazów starszych krewnych. Jednocześnie będzie doskonałą okazją by uświadomić sobie jak przez ostatnie 20 lat zmienił się komfort naszego życia oraz jak bardzo rozwinęła się technologia, którą wykorzystujemy na co dzień.