Na swojską nutę - warsztaty letnie
03.09.2018 asystent 208

Latem 2018 w ramach cyklu "Ferie w muzeum" w naszym muzeum odbyły się kolejne warsztaty plastyczne pt. „Na swojską nutę, czyli spotkanie z kulturą ludową różnych regionów Polski". Podczas zajęć uczestnicy poznali etnograficzne regiony Polski, dowiedzieli się że w każdym z nich istniały różne stroje ludowe, budownictwo, sztuka oraz zwyczaje. Poprzez wykonywane w różnych technikach zadania plastyczne dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę. Pośród zastosowanych technik znalazły się: ceramika, wycinankarstwo, malowanie, rysowanie oraz inne. Między innymi wykonaliśmy z gliny dwojaki oraz zwierzątka. Uczestnicy nauczyli się wycinać wycinanki z papieru oraz składać kwiaty z bibuły. Wykonali też furkotkę (rodzaj grzechotki), moduły do pająków ze słomy, a także pracę malowaną na szkle.

Cykl warsztatów plastycznych „Ferie w muzeum” prowadzimy już od kilku lat. Każde zajęcia umożliwiają uczestnikom poznanie różnych cywilizacji, kultur i narodów. Do tej pory podczas zajęć poznaliśmy Japonię, Meksyk, Indie i Rosję. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zapoznamy się z kulturą ludową naszego kraju.

Warsztaty trwały od 27 do 31 sierpnia (w ostatnim tygodniu wakacji), w godzinach od 10:00 do 13:00.