Makieta Nakła na 720-lecie nadania praw miastu
12.03.2019 asystent 1014
12.03.2019

Muzeum

W lutym 2019 r. w Muzeum Ziemi Krajeńskiej rozpoczęliśmy działania, które są jednym z elementów obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które regularnie uczestniczyły w prowadzonych przez nas warsztatach ceramicznych. W ramach Klubu Krajeńskiego Ceramika rozpoczęliśmy „Makieta Nakła na 720-lecie nadania praw miastu”. Zajęcia prowadzone przez pracownika muzeum - Pana Krzysztofa Kamila Przygodę i odbywają się co dwa tygodnie w budynku muzeum. Celem projektu jest wykonanie makiety prezentującej fragment miasta położony nad Notecią w I połowie XX wieku. Dzięki modelowi będzie można zobaczyć w formie przestrzennej jak kiedyś wyglądało to miejsce i jak wielkim przeobrażeniom uległo. Z istniejących wówczas zabudowań zachował się jeden budynek, nie ma już m.in. starego mostu, spichlerzy, cegielni, restauracji, czy też licznych barek i stateczków dawniej pływających po rzece.
Makieta ma być gotowa na Jarmark św. Wawrzyńca (2 czerwca 2019 r.), gdzie zostanie oficjalnie zaprezentowana.