Konkurs plastyczny "Moja mała przyjaciółka pszczoła" 2018 r.
20.04.2018 asystent 900

RATUJMY PSZCZOŁY!

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią wraz z Kołem Pszczelarzy w Nakle nad Notecią serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym „Moja mała przyjaciółka pszczoła”
Pszczoły jako gatunek zagrożony, a jednocześnie tak niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu powinny być w szczególny sposób chronione. Chcąc zwrócić uwagę na ten ważki problem również najmłodszych mieszkańców naszej Gminy do nich właśnie adresujemy konkurs.
Zatem zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Nakło nad Notecią do zaprojektowania znaczka z wizerunkiem pszczoły, ula, pasieki lub zagadnieniami związanymi z ochroną pszczół. Format prac A4, technika wykonania prac jest dowolna. Prace odpowiednio podpisane (szczegóły w regulaminie), należy składać do 23 maja w Muzeum. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 maja podczas Jarmarku Świętego Wawrzyńca. Patronem konkursu jest Łukasz Schreiber Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej a fundatorem nagród jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

„Moja mała przyjaciółka pszczoła”

Konkurs Plastyczny

Muzeum Ziemi Krajeńskiej

oraz Koła Pszczelarzy w Nakle nad Notecią

- Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z Gminy Nakło nad Notecią.

- Organizatorem Konkursu jest Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią wraz z Kołem Pszczelarzy w Nakle nad Notecią

-  Patronem Konkursu jest: Łukasz Schreiber Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Cele Konkursu

1. Pobudzenie wrażliwości plastycznej i ekologicznej.

2. Zwrócenie uwagi na rolę pszczół w prawidłowym funkcjonowaniu ekosystemu.

3. Uzmysłowienie potrzeby ochrony pszczół i otaczającej przyrody

Regulamin Konkursu

1. Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Nakło nad Notecią

2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i plastyczne przedstawienie znaczka pocztowego z wizerunkiem pszczoły, pasieki lub zagadnień związanych z ochroną pszczół.

3. Dopuszczalne są wszelkie techniki wykonania prac, dopuszczalny format papieru A4

4. W konkursie mogą brać udział tylko prace indywidualne.

5. Prace zbiorowe nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

6. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 pracę.

7. Warunkiem przyjęcia pracy do konkursu jest dołączenie metryczki  zawierającej następujące dane:

- tytuł pracy (co przedstawia)

- imię i nazwisko autora

- klasa i szkoła

- nr telefonu umożliwiający kontakt z autorem, nauczycielem lub opiekunem.

8 Udział w Konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu i zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie koniecznym do przeprowadzenia Konkursu, ogłoszenia wyników i przyznania nagród.

10. Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:

- klasy 1-4

- klasy 5-7

12. Prace można dostarczyć osobiście lub pocztą do Muzeum Ziemi Krajeńskiej do dnia  23 maja 2018 r.

13. Finał konkursu  połączony z wystawą najlepszych prac i wręczeniem nagród  odbędzie się 27.05.2018 r. podczas Jarmarku św. Wawrzyńca. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie o godzinie wręczenia nagród.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela organizator:

Muzeum Ziemi Krajeńskiej, ul. Pocztowa 14, 89-100 Nakło  nad Notecią, tel. 052 386 08 64

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE.