"Baśnie z Kraju Środka" - warsztaty plastyczne
30.08.2019 asystent 176

Od 26 do 29 sierpnia 2019 roku w muzeum odbywały się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci z cyklu "Ferie w muzeum". Tym razem uczestnicy mieli okazję poznać kulturę Chin.
Podczas warsztatów dzieci poznały różne techniki.

W poniedziałek wykonaliśmy czerpany papier (bezbarwny z roślinami i pachnący kolorowy). We wtorek ulepiliśmy z gliny miseczki, zwierzątka ( z chińskiego zodiaku) oraz medaliony (w kształcie symbolu jin-jang, brzoskwiń, złotych rybek i pand). W środę wykonaliśmy nakrycia głowy wzorowane na tradycyjnych ozdobach dam dworu oraz cesarza. W czwartek wykonaliśmy maski w kształcie głów pandy, a także latawce z malowaną złotą rybką. W piątek uczyliśmy się kaligrafii, a wybrane słowa zapisaliśmy na paskach tkaniny. Namalowaliśmy również pejzaże oraz mityczne stworzenia z mitologi chińskiej.